[2 CON] Triac SCR BT137-600E TO-220 8A 600V (BT137-600 BT137)
Thiết Bị Âm Thanh > Khác || [2 CON] Triac SCR BT137-600E TO-220 8A 600V (BT137-600 BT137)
  • Hỗ trợ xuất hóa đơn đỏ
Giới thiệu [2 CON] Triac SCR BT137-600E TO-220 8A 600V (BT137-600 BT137)
BT137-600E TO220 8A 600V
Thông số kỹ thuật:
Datasheets BT137-600E
Product Photos TO-220AB-3 SOT78
Standard Package ?
Category
Family Triacs
Series -
Packaging ?
Triac Type Logic - Sensitive Gate
Voltage - Off State 600V
Current - On State (It (RMS)) (Max) 8A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 65A, 71A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 10mA
Current - Hold (Ih) (Max) 20mA